Video Style (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Status
fr: État

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Label
fr: Libellé

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Filter
fr: Filtrer

en: File ID
fr: Identifiant (ID) de fichier

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Queued
fr: En file d'attente

en: Local file
fr: Fichier local

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Failed
fr: Échec

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Copied
fr: Copié

en: Uses
fr: Utilisations

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Ready
fr: Prêt

en: Preload
fr: Préchargement

en: Asset type
fr: Type d'asset

en: Muted
fr: Muet

en: Show playback controls
fr: Afficher les contrôles de lecture

en: Plays inline
fr: Lecture au sein de la page

en: Image loading
fr: Chargement d'image

en: Image loading attribute
fr: Attribut de chargement d'image

en: Image loading: @attribute
fr: Chargement d'image : @attribute

en: Lazy
fr: Progressif (lazy)

en: Eager
fr: Immédiatement (eager)
