Video Style (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Status
it: Stato

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Label
it: Etichetta

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Filename
it: Nome file

en: Updated
it: Aggiornato

en: Filter
it: Filtra

en: File ID
it: ID file

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Loop
it: Iterazione

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Queued
it: Accodato

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Failed
it: Non riuscito

en: Assets
it: Risorse

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: pixels
it: pixel

en: Uses
it: Usa

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Asset type
it: Tipologia di risorsa
