Video Style (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Label
ja: ラベル

en: Dimensions
ja: サイズ

en: Filename
ja: ファイル名

en: Updated
ja: 更新

en: Filter
ja: フィルター

en: File ID
ja: ファイルID

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Loop
ja: ループ

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Queued
ja: 待機

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Duplicate
ja: 複製

en: Failed
ja: 失敗

en: Assets
ja: アセット

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: pixels
ja: ピクセル

en: Uses
ja: 機能

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Muted
ja: ミュート

en: Show playback controls
ja: 再生コントロールを表示
