Video Style (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Label
uk: Мітка

en: Dimensions
uk: Розміри

en: Filename
uk: Назва файла

en: Updated
uk: Оновлено

en: Filter
uk: Фільтр

en: File ID
uk: ID файла

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Loop
uk: Цикл

en: Provider
uk: Постачальник

en: Queued
uk: В черзі

en: Local file
uk: Локальний файл

en: Metadata
uk: Метадані

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Failed
uk: Невдало

en: Assets
uk: Ресурси

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Auto
uk: Авто

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Copied
uk: Скопійовано

en: pixels
uk: пікселів

en: Uses
uk: Використання

en: - Any -
uk: - Будь-який -

en: Ready
uk: Готово

en: Preload
uk: Попереднє завантаження

en: Asset type
uk: Тип ресурсу

en: Muted
uk: Приглушено

en: Show playback controls
uk: Відображати елементи керування відтворенням

en: Plays inline
uk: Вбудоване відтворення

en: Image loading
uk: Завантаження зображення

en: Image loading attribute
uk: Атрибут завантаження зображень

en: Image loading: @attribute
uk: Завантаження зображення: @attribute

en: Lazy
uk: Ліниве

en: Eager
uk: Нетерпляче

en: Plays Inline
uk: Вбудоване відтворення
