Video Style (1.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Label
ru: Метка

en: Dimensions
ru: Размеры

en: Filename
ru: Имя файла

en: Updated
ru: Обновлено

en: Filter
ru: Фильтр

en: File ID
ru: ID файла

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Loop
ru: Цикл

en: Provider
ru: Поставщик

en: Queued
ru: Очередь

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Failed
ru: Не удалось

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Auto
ru: Авто

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: pixels
ru: пикселей

en: Uses
ru: Использование

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Ready
ru: Готов

en: Preload
ru: Предварительная нагрузка

en: Muted
ru: Заглушен

en: Show playback controls
ru: Показать элементы управления воспроизведением

en: Image loading
ru: Загрузка изображения

en: Image loading attribute
ru: Атрибут загрузки изображения

en: Image loading: @attribute
ru: Загрузка изображения: @attribute
