Video Toolbox (1.0.3) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Private
fr: Privé

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Download
fr: Téléchargement

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Basic
fr: Basique

en: Attributes
fr: Attributs

en: Tools
fr: Outils

en: Maintainers
fr: Mainteneurs

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Transparency
fr: Tranpasrence

en: Reference
fr: Référence

en: Settings saved
fr: Paramètres enregistrés

en: video
fr: vidéo

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Allowed extensions
fr: Extensions autorisées

en: Play button
fr: Bouton lecture

en: Fullscreen button
fr: Bouton plein écran

en: allowed
fr: autorisé

en: folder
fr: dossier

en: Administer settings
fr: Administrer les paramètres

en: Add video
fr: Ajouter une vidéo
