Video Toolbox (1.0.3) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Private
pt: Privada

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público(a)

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Format
pt: Formato

en: User
pt: Usuário

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Basic
pt: Básico

en: Attributes
pt: Atributos

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Reference
pt: Referência

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Allowed extensions
pt: Extensões permitidas

en: allowed
pt: permitido

en: folder
pt: pasta

en: Administer settings
pt: Administrar configurações

en: Video style
pt: Estilo de vídeo
