Video Background (8.x-1.2) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Value
ru: Значение

en: Description
ru: Описание

en: Settings
ru: Настройки

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Volume
ru: Объем

en: Example
ru: Пример

en: Loop
ru: Цикл

en: Position
ru: Позиция

en: Visibility settings
ru: Настройки видимости

en: Examples
ru: Примеры

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Muted
ru: Заглушен
