Vidstack Player (1.0.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: yes
uk: так

en: hidden
uk: приховано

en: no
uk: ні

en: Media
uk: Медіа

en: Loop
uk: Цикл

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: About
uk: Про модуль

en: Custom URL
uk: Власна URL-адреса

en: visible
uk: видимий

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Autoplay: %autoplay
uk: Автовідтворення: %autoplay

en: Loop: %loop
uk: Повтор: %loop

en: Muted: %muted
uk: Вимкнено звук: %muted

en: Muted
uk: Приглушено

en: Show playback controls
uk: Відображати елементи керування відтворенням

en: Playback controls: %controls
uk: Елементи керування: %controls
