View API Response (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Name
nl: Naam

en: User Name
nl: Gebruikersnaam

en: Header
nl: Kop

en: Method
nl: Methode

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Source
nl: Bron

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Machine name
nl: Systeemnaam
