View API Response (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Method
pt: Método

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Source
pt: Fonte

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Machine name
pt: Nome de máquina
