View Marquee (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Views
hi: द्रश्य

en: Up
hi: ऊपर

en: Down
hi: नीचे

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Direction
hi: दिशा
