View Mode Crop (1.0.0) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
ro: Anulare

en: Reset
ro: Resetează

en: Select all
ro: Selectați tot

en: Crop
ro: Tăiere

en: Error generating image.
ro: Eroare la generare imagine.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
ro: Imposibil de generat imaginea derivată localizată la %path.

en: Failed to create style directory: %directory
ro: Eroare la crearea directorului de stiluri: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
ro: Fișierul de tip imagine %destination memorat în cache există deja. S-ar putea să fie o problemă cu configurația dumneavoastră de rescriere.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Error generating image, missing source file.
ro: Eroare la generarea imaginii, fișier sursă lipsă.

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
ro: Imaginea sursă la %source_image_path nu a fost găsită în timpul încercării de generare a imagnii derivate la %derivative_path.

en: Image field display format settings
ro: Setările formatului de afișare a câmpului imagine

en: Responsive image list format settings
ro: Setările formatului de tip listă a imaginii adaptive

en: Responsive image style
ro: Stil de imagine adaptiv

en: Image URL formatter settings
ro: Setări de formatare ale URL-ului imaginii
