View Mode Crop (1.0.0) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Reset
sv: Återställ

en: Select all
sv: Välj alla

en: Crop
sv: Beskär

en: Error generating image.
sv: Fel vid generering av bild.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
sv: Kunde inte generera den härledda bilden som finns på %path.

en: Failed to create style directory: %directory
sv: Misslyckades med att skapa stilkatalogen: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
sv: Cachad bildfil %destination finns redan. Det kan finnas ett fel i din inställning för omskrivning.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Error generating image, missing source file.
sv: Fel vid generering av bild, källfilen saknas.

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
sv: Källbild på %source_image_path hittades inte vid försök att generera härledd bild på %derivative_path.
