View Mode Crop (1.0.0) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Reset
da: Gendan

en: Select all
da: Markér alt

en: Crop
da: Beskær

en: Error generating image.
da: Fejl ved generering af billede.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
da: Kan ikke generere det afledte billede på %path.

en: Failed to create style directory: %directory
da: Kunne ikke oprette formatmappen: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
da: Den cachede billedfil %destination eksisterer allerede. Der er muligvis et problem med din rewrite-konfiguration.

en: Image style
da: Billedformat

en: Link image to
da: Link billede til

en: Error generating image, missing source file.
da: Fejl ved generering af billede, manglende originalfil.

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
da: Originalbilledet på %source_image_path kunne ikke findes under forsøget på at generere et afledt billede på %derivative_path.

en: Image field display format settings
da: Indstillinger for visning af billedfelt

en: Responsive image list format settings
da: Responsivt billede listeformat

en: Responsive image style
da: Responsivt billedformat
