View Mode Crop (1.0.0) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Reset
ja: リセット

en: Select all
ja: 全て選択

en: Crop
ja: トリミング

en: Error generating image.
ja: 画像生成エラー。

en: Unable to generate the derived image located at %path.
ja: %path に派生画像ファイルを生成できません。

en: Failed to create style directory: %directory
ja: スタイルディレクトリー %directory の作成に失敗しました

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
ja: キャッシュされた画像ファイル %destination がすでに存在します。 これは、現在の上書き設定に起因する問題かもしれません。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Link image to
ja: 画像へのリンク

en: Error generating image, missing source file.
ja: 画像生成でのエラー。元ファイルがありません。

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
ja: %derivative_path に画像を生成しようとしましたが、元の画像が %source_image_path にありません。

en: Image field display format settings
ja: 画像フィールドのディスプレイフォーマット設定

en: Responsive image list format settings
ja: レスポンシブ画像のリストフォーマット設定

en: Responsive image style
ja: レスポンシブ画像スタイル

en: Image URL formatter settings
ja: 画像 URL フォーマットの設定
