View Mode Crop (1.0.0) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Cancel
oc: Anullar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Crop
oc: Requadrar

en: Error generating image.
oc: Error al generar l'imatge.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
oc: Es pas estat possible de generar l'imatge derivada que se tròba a %path.

en: Failed to create style directory: %directory
oc: Es pas estat possible de crear lo dorsièr d'estil : %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
oc: Ja existís lo fichièr d'imatge de cache %destination. Pot haver-hi un problèma amb la configuracion de reescriptura.

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a
