View Mode Switch Field (2.0.3) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Layout
id: Tata letak

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: View mode
id: Modus tampilan
