View Pager Control (1.0.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (12 entries)

en: Pager ID
fi: Sivutuksen ID

en: Custom
fi: Oma

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
fi: On hyvä jättää tämä asetus arvoon 0 mikäli et havaitse ongelmia näkymän sivutuksen kanssa. Jos käytät useampia kuin yhtä sivutuselementtiä sivuilla, voi olla tarpeen asettaa tämä luku suuremmaksi jotta ne eivät törmää ?page=array'n kanssa. Suuremmat luvut lisäävät paljon pilkkuja osoitteisiisi joten vältä jos mahdollista.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: First page link text
fi: Ensimmäisen sivun linkin teksti

en: Last page link text
fi: Viimeisen sivun linkin teksti

en: Pager link labels
fi: Sivutuksen linkkien etiketit

en: Previous page link text
fi: Edellisen sivun linkin teksti

en: Next page link text
fi: Seuraavan sivun linkin teksti
