View Pager Control (1.0.0) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: 1 item | @count items
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elementy
pl[2]: @count elementów

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Dopóki podział na strony działa, powinieneś ustawić wartośc na 0. Jeśli używasz wielu podziałów stron na jednej stronie, powinienes ustawić wartość na większą nie kolidującą z ?page= array. Duża wartośc doda wiele przecinków w Twoim URLu, więc unikaj takiego rozwiązania jeśli to możliwe.

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: First page link text
pl: Tekst odnośnika do pierwszej strony

en: Last page link text
pl: Tekst odnośnika do ostatniej strony

en: Pager link labels
pl: Etykiety odnośników stronicowania

en: Previous page link text
pl: Tekst odnośnika do poprzedniej strony

en: Next page link text
pl: Tekst odnośnika do następnej strony
