Viewer (1.0.1-alpha1) - en to is translation catalogue (71 entries)

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Download
is: Hala niður

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Number
is: Númer

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Center
is: Miðja

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Open
is: Opna

en: High
is: Mikið

en: Low
is: Lítið

en: Format
is: Stílsnið

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Continue
is: Halda áfram

en: Options
is: Möguleikar

en: Created
is: Stofnað

en: Horizontal
is: Lárétt

en: Active
is: Virkt

en: Area
is: Svæði

en: Host
is: Vél

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Contains
is: Inniheldur

en: Is less than
is: Er minna en

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Is greater than
is: Er stærra en

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: N/A
is: Á ekki við

en: Owner
is: Eigandi

en: General
is: Almennt

en: Table
is: Tafla

en: Color
is: Litur

en: Both
is: Bæði

en: Filters
is: Síur

en: Integer
is: Heiltala

en: Close
is: Loka

en: Hidden
is: Falið

en: Sources
is: Uppsprettur

en: Empty
is: Tóm

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Percentage
is: Prósenta

en: Tabs
is: Flipar

en: Hide
is: Fela

en: Column
is: Dálkur

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Ends with
is: Endar á
