Viewer (1.0.1-alpha2) - en to ar translation catalogue (79 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Download
ar: تحميل

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Number
ar: رقم

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Open
ar: مفتوح

en: High
ar: مرتفعة

en: Low
ar: منخفض

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Format
ar: التنسيق

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Upload
ar: رفع

en: Continue
ar: متابعة

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Active
ar: نشط

en: Area
ar: مجال

en: Host
ar: المستضيف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Contains
ar: يحتوي

en: Is less than
ar: أصغر من

en: Is less than or equal to
ar: أقل من أو مساو

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than or equal to
ar: أكبر من أو يساوي

en: Is greater than
ar: أكبر من

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: N/A
ar: غير موجود

en: Line
ar: السطر

en: Owner
ar: المالك

en: General
ar: عام

en: Table
ar: جدول

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Color
ar: اللون

en: Both
ar: جميعهم

en: Filters
ar: المرشحات

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Close
ar: إغلاق

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Port
ar: منفذ

en: Hidden
ar: مخفي

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Sources
ar: المصادر

en: Source
ar: المصدر

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Empty
ar: فارغ

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Changed
ar: تم التغير

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Hide
ar: إخفاء

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Values
ar: قيم
