Viewer (1.0.1-alpha2) - en to bo translation catalogue (74 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: Type
bo: རིགས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Download
bo: ཚུར་ལེན

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Timestamp
bo: དུས་རྟགས

en: Upload
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Continue
bo: མུ་མཐུད

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Host
bo: རྩ་འཛུགས་གནས

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Contains
bo: ཚུད་པ

en: Is less than
bo: དེ་ལས་ཆུང་བ་ཡིན་པ

en: Is less than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆུང་བ་དང་ཡང་ན་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is greater than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆེ་བ་དང་ཡང་ན་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is greater than
bo: དེ་ལས་ཆེ་བ་ཡིན་པ

en: Is not equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: Line
bo: ཕྲེང

en: Owner
bo: བདག་པོ

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Both
bo: གཉིས་ཀ

en: Filters
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད།

en: Integer
bo: ཧྲིལ་གྲངས

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Port
bo: འཇུག་སྣེ

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Sources
bo: ཁུངས

en: Source
bo: ཁུངས

en: Empty
bo: སྟོང་པ

en: Left
bo: གཡོན

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Float
bo: སིལ་གྲངས་ཐུང་བ

en: Hide
bo: སྦས་པ

en: Subtitle
bo: ཁ་བྱང་ཕལ་བ

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Is empty (NULL)
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པ༼NULL༽

en: Ends with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་

en: Is not empty (NOT NULL)
bo: སྟོང་བ་མིན་པ༼NOT NULL༽
