Viewer (1.0.1-alpha2) - en to ka translation catalogue (59 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Type
ka: ტიპი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Download
ka: გადმოტვირთვა

en: File
ka: ფაილი

en: Date
ka: თარიღი

en: Size
ka: ზომა

en: Number
ka: რიცხვი

en: Password
ka: პაროლი

en: Weight
ka: წონა

en: Link
ka: ბმული

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Import
ka: იმპორტი

en: Label
ka: სათაური

en: Open
ka: ღია

en: High
ka: მაღალი

en: Low
ka: დაბალი

en: Format
ka: ფორმატი

en: Path
ka: გზა

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Created
ka: შექმნილია

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Active
ka: აქტიური

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Is less than
ka: ნაკლებია ვიდრე

en: Is less than or equal to
ka: ნაკლებია ვიდრე ან უდრის

en: Is equal to
ka: უდრის

en: Is greater than or equal to
ka: მეტია ვიდრე ან უდრის

en: Is greater than
ka: მეტია ვიდრე

en: Is not equal to
ka: არ უდრის

en: Line
ka: ხაზი

en: Owner
ka: მფლობელი

en: General
ka: ზოგადი

en: Table
ka: ცხრილი

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: Color
ka: ფერი

en: Both
ka: ორივე

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Port
ka: პორტი

en: Hidden
ka: დამალული

en: Sources
ka: წყაროები

en: Source
ka: წყარო

en: Source type
ka: წყაროს ტიპი

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Hide
ka: დამალვა
