Viewer (1.0.1-alpha2) - en to mr translation catalogue (50 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Download
mr: डाउनलोड

en: File
mr: फाईल

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Number
mr: अंक

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Center
mr: मध्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: High
mr: उच्च

en: Low
mr: कमी

en: Format
mr: रचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Upload
mr: अपलोड

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Is less than
mr: च्या पेक्षा कमी

en: Is less than or equal to
mr: च्या पेक्षा कमी किंवा समान

en: Is equal to
mr: समान

en: Is greater than or equal to
mr: च्या पेक्षा जास्त किंवा समान

en: Is greater than
mr: च्या पेक्षा जास्त

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Line
mr: रेषा

en: Owner
mr: मालक

en: General
mr: साधारण

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Color
mr: रंग

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Close
mr: बंद

en: Sources
mr: स्त्रोत

en: Float
mr: अपूर्णांक
