Viewer (1.0.1-alpha4) - en to ast translation catalogue (54 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Download
ast: Baxar

en: File
ast: Ficheru

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: Number
ast: Númberu

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Center
ast: Centru

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Import
ast: Importar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: Open
ast: Abrir

en: High
ast: Altu

en: Low
ast: Baxu

en: Format
ast: Formatu

en: Path
ast: Camín

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Upload
ast: Xubir

en: Continue
ast: Siguir

en: Options
ast: Opciones

en: Created
ast: Fechu

en: Active
ast: Activu

en: Host
ast: Sirvidor

en: Header
ast: Encabezáu

en: Footer
ast: Pie de páxina

en: N/A
ast: N/D

en: Line
ast: Llinia

en: Owner
ast: Dueñu

en: General
ast: Xeneral

en: Table
ast: Tabla

en: Configuration
ast: Configuración

en: Filters
ast: Filtros

en: Integer
ast: Enteru

en: Close
ast: Zarrar

en: Port
ast: Puertu

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Sources
ast: Fontes

en: Empty
ast: Ermu

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha
