Viewer (1.0.1-alpha4) - en to cs translation catalogue (83 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Status
cs: Stav

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Download
cs: Stáhnout

en: File
cs: Soubor

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Number
cs: Číslo

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Center
cs: Na střed

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Open
cs: Otevřené

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nízká

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Format
cs: Formát

en: Path
cs: Cesta

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Upload
cs: Nahrát

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Options
cs: Možnosti

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Active
cs: Aktivní

en: Area
cs: Oblast

en: Host
cs: Hostitel

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Line
cs: Řádek

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: End Date
cs: Datum konce

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Owner
cs: Vlastník

en: Frequency
cs: Frekvence

en: General
cs: Obecné

en: Table
cs: Tabulka

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Color
cs: Barvy

en: Both
cs: Obojí

en: Filters
cs: Filtry

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Close
cs: Zavřít

en: Labels
cs: Názvy

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Hidden
cs: Skryté

en: Sources
cs: Zdroje

en: Source
cs: Zdroj

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: Empty
cs: Prázdný

en: Changed
cs: Změněno

en: Percentage
cs: Procenta

en: Tabs
cs: Záložky

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Hide
cs: Skrýt

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Values
cs: Hodnoty

en: Column
cs: Sloupec

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: Ends with
cs: Končí na

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)
