Viewer (1.0.1-alpha4) - en to oc translation catalogue (83 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Download
oc: Telecargament

en: File
oc: Fichièr

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Number
oc: Nombre

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Open
oc: Dobèrt

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: Schedule
oc: Planning

en: Path
oc: Camin

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Continue
oc: Contunhar

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Active
oc: Actiu

en: Host
oc: Òste

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Contains
oc: Conten

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Bar
oc: Barra

en: Line
oc: Linha

en: End Date
oc: Data de fin

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Owner
oc: Proprietari

en: Table
oc: Tablèu

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Both
oc: Los dos

en: Filters
oc: Filtres

en: Integer
oc: Entièr

en: Close
oc: Tampar

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Labels
oc: Etiquetas

en: Port
oc: Pòrt

en: Regular expression
oc: Expression régulara

en: Hidden
oc: Amagat

en: Sources
oc: Fonts

en: Source
oc: Font

en: Empty
oc: Void

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Changed
oc: Modificat

en: Tabs
oc: Onglets

en: Timeout
oc: Temps limit

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: Hide
oc: Amagar

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Values
oc: Valors

en: Column
oc: Colomna

en: Starts with
oc: Commence per

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: Ends with
oc: Finit per

en: Email Addresses
oc: Adreças electronicas

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)
