Viewer (1.0.1-alpha6) - en to ru translation catalogue (111 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Support
ru: Поддержка

en: Download
ru: Скачать

en: File
ru: Файл

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: Number
ru: Число

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Center
ru: Центр

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Summary
ru: Сводка

en: Insert
ru: Вставить

en: Update
ru: Обновить

en: Open
ru: Открыть

en: High
ru: Высокий

en: Low
ru: Низкий

en: Schedule
ru: Расписание

en: Format
ru: Формат

en: Path
ru: Путь

en: Timestamp
ru: Время

en: Upload
ru: Закачать

en: Continue
ru: Продолжить

en: Options
ru: Опции

en: Created
ru: Создано

en: Date Format
ru: Формат даты

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Active
ru: Активно

en: Area
ru: Область

en: Host
ru: Хост

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Contains
ru: Содержит

en: Is less than
ru: Меньше, чем

en: Is less than or equal to
ru: Меньше либо равно

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Is greater than
ru: Больше, чем

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: N/A
ru: Н/Д

en: Bar
ru: Полоса

en: Line
ru: Линия

en: Data Type
ru: Тип данных

en: Start Date
ru: Дата начала

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Owner
ru: Владелец

en: Frequency
ru: Частота

en: General
ru: Общий

en: Table
ru: Таблица

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Color
ru: Цвет

en: Both
ru: Оба

en: Filters
ru: Фильтры

en: Integer
ru: Целое число

en: Close
ru: Закрыть

en: Notifications
ru: Уведомления

en: Labels
ru: Метки

en: Port
ru: Порт

en: Regular expression
ru: Регулярное выражение

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Delimiter
ru: Разделитель

en: Sources
ru: Источники

en: Manual
ru: Вручную

en: Source
ru: Источник

en: Source type
ru: Тип источника

en: Empty
ru: Пусто

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Changed
ru: Изменение

en: Email Notifications
ru: Email Уведомления

en: Percentage
ru: Процент

en: Add new item
ru: Добавить новый пункт

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Upload File
ru: Закачать файл

en: User Agent
ru: Программа пользователя

en: Timeout
ru: Время ожидания

en: Float
ru: Число с плавающей точкой

en: Hide
ru: Скрыть

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: Misc
ru: Разное

en: Values
ru: Значения

en: Column
ru: Колонка

en: Dataset
ru: Набор данных

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Importing %name
ru: Импортируется %name

en: Extended
ru: Расширенное определение тем оформления

en: Is empty (NULL)
ru: Пустое (NULL)

en: Ends with
ru: Заканчивается на

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Is not empty (NOT NULL)
ru: Не пустое (NOT NULL)

en: Number of items per page
ru: Количество элементов на страницу

en: Enclosure
ru: Обёртка строк

en: Converter
ru: Конвертер
