Viewer (1.0.1-beta1) - en to hu translation catalogue (110 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Support
hu: Támogatás

en: Download
hu: Letölt

en: File
hu: Fájl

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Number
hu: Szám

en: Password
hu: Jelszó

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Center
hu: Középen

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Continue
hu: Folytatás

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Created
hu: Létrehozva

en: Date Format
hu: Dátumformátum

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Active
hu: Aktív

en: Area
hu: Terület

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Bar
hu: Bár

en: Line
hu: Sor

en: Data Type
hu: Adattípus

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: General
hu: Általános

en: Table
hu: Táblázat

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Color
hu: Szín

en: Both
hu: Mindkettő

en: Filters
hu: Szűrők

en: Integer
hu: Egész szám

en: Close
hu: Bezár

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Labels
hu: Feliratok

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: Sources
hu: Hírforrások

en: Manual
hu: Kézi

en: Source
hu: Forrás

en: Source type
hu: Forrás típusa

en: Empty
hu: Üres

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Email Notifications
hu: Email értesítő

en: Percentage
hu: Százalék

en: Add new item
hu: Új elem hozzáadása

en: Tabs
hu: Fülek

en: Upload File
hu: Fájl feltöltése

en: User Agent
hu: Böngésző

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Misc
hu: Egyéb

en: Values
hu: Értékek

en: Column
hu: Oszlop

en: Dataset
hu: Adatkészlet

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Pie
hu: Torta

en: File Type
hu: Fájl típusa

en: Import File
hu: Fájl importálása

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Endpoint
hu: Végpont

en: Number of items per page
hu: Elemek oldalankénti száma

en: - Select type -
hu: - Típus kiválasztása -
