Viewer (1.0.1-beta1) - en to th translation catalogue (64 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: File
th: ไฟล์

en: Date
th: วันที่

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Open
th: เปิด

en: High
th: สูง

en: Low
th: ต่ำ

en: Format
th: รูปแบบ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Host
th: โฮสต์

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Is less than
th: น้อยกว่า

en: Is less than or equal to
th: น้อยกว่าหรือเท่ากับ

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is greater than or equal to
th: มากกว่าหรือเท่ากับ

en: Is greater than
th: มากกว่า

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: N/A
th: ไม่มี

en: Start Date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End Date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Owner
th: เจ้าของ

en: General
th: ทั่วไป

en: Table
th: ตาราง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Color
th: สี

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Integer
th: จำนวนเต็ม

en: Close
th: ปิด

en: Port
th: พอร์ต

en: Regular expression
th: การแสดงออกปกติ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Sources
th: แหล่ง

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Float
th: เลขทศนิยม

en: Hide
th: ซ่อน

en: Subtitle
th: คำบรรยาย

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Is empty (NULL)
th: ว่างเปล่า ( null )

en: Ends with
th: ลงท้ายด้วย

en: Is not empty (NOT NULL)
th: ไม่ว่างเปล่า (ไม่ NULL)
