Viewer (1.0.1-beta2) - en to it translation catalogue (89 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Download
it: Scarica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Insert
it: Inserisci

en: Update
it: Aggiorna

en: Open
it: Aperto

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Schedule
it: Pianifica

en: Format
it: Formato

en: Path
it: Percorso

en: Upload
it: Carica

en: Continue
it: Continua

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Active
it: Attivo

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Contains
it: Contiene

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: N/A
it: N/D

en: Line
it: Riga

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Inactive
it: Inattivo

en: Owner
it: Proprietario

en: General
it: Generale

en: Table
it: Tabella

en: Configuration
it: Configurazione

en: Color
it: Colore

en: Both
it: Entrambi

en: Filters
it: Filtri

en: Integer
it: Intero

en: Close
it: Chiudi

en: Notifications
it: Notifiche

en: Labels
it: Etichette

en: Port
it: Porta

en: Regular expression
it: Espressione regolare

en: Hidden
it: Nascosto

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Sources
it: Sorgenti

en: Manual
it: Manuale

en: Source
it: Sorgente

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Empty
it: Vuoto

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Changed
it: Modificato

en: Percentage
it: Percentuale

en: Add new item
it: Aggiungi nuovo elemento

en: Tabs
it: Schede

en: Upload File
it: Carica file

en: Float
it: Virgola mobile

en: Hide
it: Nascondi

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Values
it: Valori

en: Column
it: Colonna

en: Starts with
it: Inizia con

en: Is empty (NULL)
it: È vuoto (NULL)

en: Ends with
it: Termina con

en: Import File
it: Importa file

en: Is not empty (NOT NULL)
it: Non è vuoto (NOT NULL)
