Viewer (1.0.1-beta2) - en to ur translation catalogue (43 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: File
ur: فائل

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Number
ur: نمبر

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Center
ur: وسط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Update
ur: تجدید

en: Open
ur: کھلا

en: High
ur: زیادہ

en: Low
ur: کم

en: Format
ur: فارمیٹ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Active
ur: فعال

en: Header
ur: ہیڈر

en: Contains
ur: پر مشتمل

en: Color
ur: رنگ

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Sources
ur: ذرائع

en: Float
ur: کسری عدد
