Viewer (1.0.2) - en to fil translation catalogue (30 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Previous
fil: Nakaraan

en: Next
fil: Susunod

en: Status
fil: Kalagayan

en: Value
fil: Halaga

en: Username
fil: Bansag

en: Type
fil: Uri

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Date
fil: Petsa

en: Password
fil: Hudyat

en: Weight
fil: Timbang

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Import
fil: Angkatin

en: Preview
fil: Masdan muna

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Update
fil: Gawing bago

en: High
fil: Mataas

en: Low
fil: Mababa

en: Path
fil: Landas

en: Created
fil: Inilikha

en: Active
fil: Aktibo

en: Header
fil: Ulunan

en: Footer
fil: Paanan

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: Filters
fil: Mga salaan

en: Sources
fil: Mga pinagmulan

en: Subtitle
fil: Pamagat
