Viewer (1.0.2) - en to lv translation catalogue (90 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Previous
lv: Iepriekšējais

en: Next
lv: Tālāk

en: Status
lv: Statuss

en: Value
lv: Vērtība

en: Username
lv: Lietotājvārds

en: Type
lv: Veids

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Enable
lv: Iespējot

en: Disable
lv: Atspējot

en: Download
lv: Lejuplādēt

en: File
lv: Fails

en: Date
lv: Datums

en: Size
lv: Izmērs

en: Number
lv: Skaitlis

en: Password
lv: Parole

en: Weight
lv: Svars

en: Link
lv: Saite

en: Center
lv: Centrēt

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Import
lv: Importēt

en: Label
lv: Etiķete

en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: Save
lv: Saglabāt

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Summary
lv: Kopsavilkums

en: Insert
lv: Ievietot

en: Update
lv: Atjaunināt

en: Open
lv: Atvērts

en: High
lv: Augsts

en: Low
lv: Zems

en: Schedule
lv: Grafiks

en: Format
lv: Formāts

en: Path
lv: Ceļš

en: Timestamp
lv: Laika zīmogs

en: Upload
lv: Augšupielādēt

en: Continue
lv: Turpināt

en: Options
lv: Iespējas

en: Created
lv: Izveidots

en: Horizontal
lv: Horizontāls

en: Active
lv: Aktīvs

en: Area
lv: Apgabals

en: Host
lv: Serveris

en: Header
lv: Galvene

en: Footer
lv: Kājene

en: Contains
lv: Satur

en: Is less than
lv: Ir mazāks kā

en: Is less than or equal to
lv: Ir vienāds vai mazāks kā

en: Is equal to
lv: Ir vienāds ar

en: Is greater than or equal to
lv: Ir vienāds vai lielāks kā

en: Is greater than
lv: Ir lielāks kā

en: Is not equal to
lv: Nav vienāds ar

en: N/A
lv: N/P

en: Line
lv: Līnija

en: Data Type
lv: Datu tips

en: Start Date
lv: Sākuma datums

en: Owner
lv: Īpašnieks

en: General
lv: Galvenie

en: Table
lv: Tabula

en: Configuration
lv: Konfigurācija

en: Color
lv: Krāsa

en: Both
lv: Abi

en: Filters
lv: Filtri

en: Integer
lv: Vesels skaitlis

en: Close
lv: Aizvērt

en: Notifications
lv: Paziņojumi

en: Labels
lv: Etiķetes

en: Port
lv: Ports

en: Regular expression
lv: Regulārā izteiksme

en: Hidden
lv: Slēpts

en: Sources
lv: Avoti

en: Manual
lv: Manuāli

en: Source
lv: Avots

en: Empty
lv: Tukšs

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Right
lv: Pa labi

en: Changed
lv: Labots

en: Tabs
lv: Cilnes

en: Upload File
lv: Augšupielādēt failu

en: Float
lv: Daļskaitlis

en: Hide
lv: Apslēpt

en: Subtitle
lv: Apakšvirsraksts

en: Values
lv: Vērtības

en: Column
lv: Kolonna

en: Starts with
lv: Sākas ar

en: Importing %name
lv: Importē %name

en: Is empty (NULL)
lv: Tukšs (NULL)

en: Ends with
lv: Beidzas ar

en: Is not empty (NOT NULL)
lv: Nav tukšs (NAV NULL)
