Viewer (1.0.3) - en to el translation catalogue (88 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Download
el: Λήψη

en: File
el: Αρχείο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Number
el: Αριθμός

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Center
el: Κέντρο

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: High
el: Υψηλό

en: Low
el: Χαμηλό

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Upload
el: Αποστολή

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Active
el: Ενεργό

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Contains
el: Περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο/η από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο/η ή ίσο/η με

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο/η ή ίσο/η με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο/η από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Line
el: Γραμμή

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: General
el: Γενικά

en: Table
el: Πίνακας

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Color
el: Χρώμα

en: Both
el: Και τα δύο

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Port
el: Θύρα

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Sources
el: Πηγές

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Source
el: Πηγή

en: Empty
el: Κενό

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Add new item
el: Προσθήκη νέου αντικειμένου

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Column
el: Στήλη

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)
