Viewer (1.0.3) - en to ro translation catalogue (88 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Support
ro: Suport

en: Download
ro: Descarcă

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Number
ro: Număr

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Center
ro: Centru

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Insert
ro: Inserare

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: High
ro: Ridicată

en: Low
ro: Joasă

en: Path
ro: Cale

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Upload
ro: Încarcă

en: Continue
ro: Continuare

en: Options
ro: Opțiuni

en: Created
ro: Creat

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Active
ro: Activ

en: Area
ro: Zonă

en: Host
ro: Gazdă

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Contains
ro: Conține

en: Is less than
ro: Este mai mic decât

en: Is less than or equal to
ro: Este mai mic sau egal cu

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is greater than or equal to
ro: Este mai mare sau egal ca

en: Is greater than
ro: Este mai mare decât

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: N/A
ro: N/D

en: Line
ro: Linie

en: Data Type
ro: Tipul datelor

en: Inactive
ro: inactiv

en: Owner
ro: Proprietar

en: Table
ro: Tabel

en: Configuration
ro: Configurație

en: Color
ro: Culoare

en: Both
ro: Ambele

en: Filters
ro: Filtre

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Close
ro: Închideți

en: Notifications
ro: Notificări

en: Labels
ro: Etichete

en: Regular expression
ro: Expresie regulată

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Sources
ro: Surse

en: Source
ro: Sursă

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Empty
ro: Gol

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Changed
ro: Schimbat

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Tabs
ro: Taburi

en: Upload File
ro: Încărcare fișier

en: Float
ro: Virgulă mobilă

en: Hide
ro: Ascunde

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Values
ro: Valori

en: Column
ro: Coloană

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: Email Addresses
ro: Adrese de email

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)
