Viewer (1.0.4) - en to bn translation catalogue (39 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Upload
bn: আপলোড

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Host
bn: হোস্ট

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Line
bn: লাইন

en: General
bn: সাধারণ

en: Table
bn: টেবিল

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Color
bn: রং

en: Port
bn: পোর্ট

en: Sources
bn: উৎস

en: Hide
bn: লুকাও
