Viewer (1.0.4) - en to uk translation catalogue (120 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Support
uk: Підтримка

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: Number
uk: Число

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Center
uk: По центру

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: Insert
uk: Вставити

en: Update
uk: Оновити

en: Open
uk: Відкрито

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: Schedule
uk: Розклад

en: Format
uk: Формат

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Upload
uk: Викласти

en: Continue
uk: Продовжити

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Date Format
uk: Формат дати

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Active
uk: Активно

en: Area
uk: Область

en: Host
uk: Хост

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Contains
uk: Містить

en: Is less than
uk: Є меншим, ніж

en: Is less than or equal to
uk: Є меншим або рівним

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is greater than or equal to
uk: Є більшим або рівним

en: Is greater than
uk: Є більшим, ніж

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: N/A
uk: Н/Д

en: Bar
uk: Смуга

en: Line
uk: Рядок

en: Data Type
uk: Тип даних

en: Start Date
uk: Дата початку

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Owner
uk: Власник

en: Frequency
uk: Частота

en: General
uk: Загальне

en: Table
uk: Таблиця

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Color
uk: Колір

en: Both
uk: Все

en: Filters
uk: Фільтри

en: Integer
uk: Ціле число

en: Close
uk: Закрити

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Labels
uk: Мітки

en: Port
uk: Порт

en: Regular expression
uk: Регулярний вираз

en: Hidden
uk: Приховано

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: Sources
uk: Джерела

en: Manual
uk: Вручну

en: Source
uk: Джерело

en: Source type
uk: Тип джерела

en: Empty
uk: Порожньо

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Criteria
uk: Критерії

en: Metadata
uk: Метадані

en: Changed
uk: Змінено

en: Email Notifications
uk: Email Повідомлення

en: Percentage
uk: Відсотки

en: Add new item
uk: Додати новий пункт

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Upload File
uk: Відвантажити файл

en: Timeout
uk: Час очікування

en: Float
uk: Плаваюча кома

en: Hide
uk: Приховати

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Misc
uk: Інше

en: Values
uk: Значення

en: Column
uk: Колонка

en: Add filter
uk: Додати фільтр

en: Starts with
uk: Починається з

en: Extended
uk: Розширене

en: Chart Type
uk: Тип діаграми

en: Is empty (NULL)
uk: Порожнє (NULL)

en: Ends with
uk: Закінчується на

en: Pie
uk: Кругова діаграма

en: File Type
uk: Тип файлу

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Email Addresses
uk: Поштова адреса

en: Straight
uk: Прямий

en: Is not empty (NOT NULL)
uk: Не порожнє (NOT NULL)

en: Bubble
uk: Бульбашка

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Viewers
uk: Переглядачі

en: Scatter
uk: Розсіювання

en: Converter
uk: Конвертер

en: - Select type -
uk: - Виберіть тип -

en: Smooth
uk: Гладко
