Viewer (2.0.0-rc2) - en to lt translation catalogue (85 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Previous
lt: Ankstesnis

en: Next
lt: Kitas

en: Status
lt: Būsena

en: Value
lt: Reikšmė

en: Username
lt: Nario vardas

en: Type
lt: Tipas

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disable
lt: Išjungti

en: Download
lt: Atsisiųsti

en: File
lt: Failas

en: Date
lt: Data

en: Size
lt: Dydis

en: Number
lt: Skaičius

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Weight
lt: Svoris

en: Link
lt: Nuoroda

en: Center
lt: Centras

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Import
lt: Importuoti

en: Label
lt: Etiketė

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Summary
lt: Įžanga

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Open
lt: Atvira

en: High
lt: Aukštas

en: Low
lt: Žemas

en: Format
lt: Formatas

en: Path
lt: Kelias

en: Upload
lt: Įkelti

en: Continue
lt: Tęsti

en: Options
lt: Nustatymai

en: Created
lt: Sukurta

en: Horizontal
lt: Horizontalus

en: Active
lt: Aktyvus

en: Area
lt: Plotas

en: Host
lt: Serveris

en: Header
lt: Antraštė

en: Footer
lt: Poraštė

en: Contains
lt: Turi

en: Is less than
lt: Yra mažiau nei

en: Is less than or equal to
lt: Yra mažiau arba lygu

en: Is equal to
lt: Yra lygus

en: Is greater than or equal to
lt: Yra daugiau arba lygu

en: Is greater than
lt: Yra daugiau nei

en: Is not equal to
lt: Yra nelygus

en: N/A
lt: N/D

en: Line
lt: Eilutė

en: Start Date
lt: Pradžios data

en: Inactive
lt: Neaktyvus

en: Owner
lt: Savininkas

en: General
lt: Bendras

en: Table
lt: Lentelė

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Color
lt: Spalva

en: Both
lt: Abu

en: Filters
lt: Filtrai

en: Integer
lt: Sveikas skaičius

en: Close
lt: Uždaryti

en: Notifications
lt: Pranešimai

en: Labels
lt: Žymės

en: Port
lt: Šliuzas

en: Regular expression
lt: Reguliari išraiška

en: Hidden
lt: Paslėptas

en: Delimiter
lt: Skyriklis

en: Sources
lt: Šaltinis

en: Source
lt: Šaltinis

en: Empty
lt: Tuščia

en: Left
lt: Kairė

en: Right
lt: Dešinė

en: Changed
lt: Pakeista

en: Percentage
lt: Procentas

en: Add new item
lt: Pridėti naują elementą

en: Tabs
lt: Kortelės

en: Upload File
lt: Įkelti failą

en: Float
lt: Kintantis

en: Hide
lt: Slėpti

en: Subtitle
lt: Paantraštė

en: Values
lt: Reikšmės

en: Column
lt: Stulpelis

en: Starts with
lt: Prasideda su
