Viewer (2.0.0-rc2) - en to te translation catalogue (49 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Previous
te: ముందు

en: Next
te: తరువాత

en: Status
te: స్థితి

en: Value
te: విలువ

en: Username
te: వాడుకరి పేరు

en: Type
te: రకం

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Enable
te: చేతనించు

en: Support
te: తోడ్పాటు

en: Download
te: దింపుకోలు

en: File
te: ఫైల్

en: Date
te: తేదీ

en: Size
te: కొలత

en: Number
te: సంఖ్య

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Weight
te: భారం

en: Link
te: లింకు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Label
te: లేబుల్

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Summary
te: సారాశం

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Open
te: తెరువు

en: High
te: ఎక్కువ

en: Low
te: తక్కువ

en: Format
te: ఆకృతి

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Timestamp
te: కాలముద్ర

en: Upload
te: ఎక్కించు

en: Continue
te: కొనసాగించు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: N/A
te: వర్తించదు

en: General
te: సాధారణ

en: Table
te: పట్టిక

en: Color
te: రంగు

en: Integer
te: పూర్ణసంఖ్య

en: Close
te: మూసివేయి

en: Sources
te: మూలాలు

en: Source
te: మూలం

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Hide
te: దాచు

en: Subtitle
te: ఉపశీర్షిక
