Viewfield (8.x-3.0-beta4) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: - None -
ja: - なし -

en: Default
ja: デフォルト

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Placeholder tokens
ja: プレースホルダートークン

en: Display
ja: 表示

en: Inline
ja: インライン

en: Edit view
ja: ビューを編集

en: Arguments
ja: 引数

en: Hidden
ja: 非表示

en: Token
ja: トークン

en: Reference
ja: 参照

en: Display label
ja: ディスプレイラベル

en: Above
ja: 上部

en: Allowed values
ja: 使用する値

en: Items to display
ja: 表示件数

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: View name.
ja: ビューの名前です。

en: Uses
ja: 機能

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Always use default value
ja: 常にデフォルトの値を使う

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: Visually Hidden
ja: 視覚的非表示

en: Hides this field in entity edit forms and enforces the configured default value for all entities in the bundle, making it unnecessary to assign values individually to each one.<br>If this is checked, you must provide a default value.
ja: エンティティの編集フォームでこのフィールドを非表示にし、バンドル内のすべてのエンティティに対して設定されたデフォルト値を適用します。各フィールドに個別に値を割り当てる必要はありません。<br>これがチェックされている場合、デフォルト値を指定する必要があります。
