Viewfield (8.x-3.0-beta4) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Placeholder tokens
pt: Tokens para substituição

en: Display
pt: Exibição

en: Inline
pt: Mesma linha

en: Edit view
pt: Editar view

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Hidden
pt: Oculto

en: Reference
pt: Referência

en: Display label
pt: Rótulo de exibição

en: Above
pt: Acima

en: Allowed values
pt: Valores permitidos

en: Items to display
pt: Itens a exibir

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Human name
pt: Nome humano

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Visually Hidden
pt: Visualmente oculto
