Viewfield (8.x-3.0-beta5) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: View
tr: Görüntüle

en: Display
tr: Gösterim

en: Inline
tr: Satır içi

en: Edit view
tr: Görünümü düzenle

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Hidden
tr: Gizli

en: Reference
tr: Kaynak

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Above
tr: Üstte

en: Items to display
tr: Gösterilecek öğeler

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Visually Hidden
tr: Görsel Olarak Gizli

en: Entity reference selection plugin settings
tr: Varlık referans seçimi uygulama eki ayarları
