Viewfield (8.x-3.0-beta5) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: - None -
uk: - Немає -

en: View
uk: Перегляд

en: Display
uk: Показ

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Edit view
uk: Редагувати вид

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Hidden
uk: Приховано

en: Reference
uk: Посилання

en: Default value
uk: Базове значення

en: Above
uk: Зверху

en: Items to display
uk: Відображати елементів

en: About
uk: Про модуль

en: Uses
uk: Використання

en: Field types
uk: Типи полів

en: Display ID
uk: ID дисплею

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Type of item to reference
uk: Тип об'єкту для посилання

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: Visually Hidden
uk: Візуально приховано

en: Entity reference selection plugin settings
uk: Налаштування плаґіну для вибору посилання на сутність
