jQuery-viewport-checker (2.0.1) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Development
tr: Geliştirme

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Installed
tr: Kurulu

en: Show for the listed pages
tr: Listelenen sayfalar için göster

en: Hide for the listed pages
tr: Listelenen sayfalar için gizle

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra tek bir yol girin. Yıldız '*' joker karakterdir. Örnek bir yol olarak, her kullanıcı sayfası için %user-wildcard yolu verilebilir. %front, ön sayfadır.
