Views area menu block (1.0.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Display title
ja: タイトルを表示

en: Menus
ja: メニュー

en: Bypass access checks
ja: アクセス権限チェックをパス

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
ja: 有効にすると、エンティティのレンダリングにおいてアクセス権限のチェックは行われません。
