Views Attachments as Tabs (1.0.1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Enable
pt: Ativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Fields
pt: Campos

en: Tab
pt: Separador

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Tab title
pt: Título do separador

en: Tab weight
pt: Peso do separador

en: @argument title
pt: título @argument

en: @argument input
pt: entrada @argument

en: Use replacement tokens from the first row
pt: Utilize Tokens de substituição da primeira linha.

en: Should replacement tokens be used from the first row
pt: Devem ser usados tokens de substituição da primeira linha

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
pt: Os seguintes tokens estão disponíveis. Você pode utilizar a sintaxe Twig neste campo.

en: Tabs display toggle
pt: Alternar exibição de abas

en: You may include the following allowed HTML tags with these "Replacement patterns": <code>@tags</code>
pt: Pode incluir as seguintes tags HTML permitidas com estes "Padrões de substituição": <code>@tags</code>
