Views base url (2.1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Link target
fr: Cible du lien

en: Fields
fr: Champs

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Link class
fr: Classe du lien

en: Link title
fr: Titre du lien

en: Link path
fr: Chemin du lien

en: Display as link
fr: Afficher comme lien

en: @argument title
fr: Titre de @argument

en: @argument input
fr: Saisie de @argument

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
fr: Vous devez ajouter d'autres champs à afficher avant d'utiliser ce champ. Ces champs pourront être marqués comme <em>Exclure de l'affichage</em> si vous le souhaitez. À noter qu'en raison de l'ordre de présentation, vous ne pouvez pas utiliser des champs placés après ce champ ; si vous avez besoin d'un champ qui n'est pas listé ici, réorganisez vos champs.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
fr: Les jetons de remplacement suivants sont disponibles pour ce champ. À noter qu'en raison de l'ordre de présentation, vous ne pouvez pas utiliser des champs placés après ce champ ; si vous avez besoin d'un champ qui n'est pas listé ici, réorganisez vos champs.
