Views base url (2.1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Link class
tr: Bağlantı sınıfı

en: Link title
tr: Bağlantı başlığı

en: Link path
tr: Bağlantı yolu

en: Display as link
tr: Bağlantı olarak göster

en: @argument title
tr: @argument başlığı

en: @argument input
tr: @argument girdisi

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
tr: Bu alanı kullanmadan önce bu görüntüye bazı ek alanlar eklemeniz gerekir. İsterseniz bu alanlar <em>Görüntüden dışla</em> olarak işaretlenebilir. Görüntü oluşturma sırası nedeniyle, bu alandan sonra gelen alanları kullanamayacağınızı unutmayın; burada listelenmeyen bir alana ihtiyacınız olursa alanlarınızı yeniden düzenleyin.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
tr: Aşağıdaki değiştirme belirteçleri bu alan için kullanılabilir. Görüntü oluşturma sırası nedeniyle, bu alandan sonra gelen alanları kullanamayacağınızı unutmayın; burada listelenmeyen bir alana ihtiyacınız olursa alanlarınızı yeniden düzenleyin.
